Evde Sağlık
Evde Sağlık

Evde Sağlık

 

Evde sağlık hizmeti; evde sağlık hizmetine ihtiyacı olan yatağa bağımlı hasta ve ailelerin evlerinde tetkik ve tedavilerinin uygulandığı bir sistemdir.

 

Ortopedi ve travmatoloji hastaları, akciğer ve solunum hastaları, diyabet hastaları, nöroloji hastaları, yeni doğum yapmış anne ve bebekleri, felç hastaları, kanser hastaları, oksijen tedavisine ihtiyacı olan hastalar evde sağlık hizmeti alanların arasında yer almaktadır. Evde sağlık hizmetleri; ailenin ve toplumun fiziksel ve ruhsal sağlıklarını koruyarak yaşam kalitelerinin artmasında oldukça etkisi bulunan yöntemdir.

 

Evde sağlık hizmetleri, hastaneye hiçbir şekilde ulaşımı olmayan kişilerin ve yatağa bağımlı olarak hayatlarını sürdüren kişilerin yaşam kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır. Evde sağlık hizmetlerinin sunduğu imkanlar dahilinde hastaların problemleri çözülmekte ve bu sayede büyük başarılar elde edilmektedir.

 

 

Evde sağlık hizmetlerinin hastaya yönelik hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır. Yaşam kalitesinin olumlu etkilenmesi, ailesinin daha rahat bir süreç geçirmesi, enfeksiyona yakalanma riskinin az olması gibi hususlar avantajları olup sağlık personeli ile hastanın arasında olumlu bağın kurulamaması da dezavantajıdır. Evde sağlık hizmetinden yararlanmak isteyenler sağlık hizmetleri iletişim hattını arayarak bu hizmetten yararlanma fırsatı yakalarlar.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014