Covid-19 Testi
Covid-19 Testi

Covid-19 Testi

 

PCR Testi Nedir?

 

PCR’ın açılımı olan Polymerase Chain Reaction (Polimeraz Zincir Reaksiyonu), bir moleküler kopyalama yönteminin genel adıdır. Başta gen çalışmalarında kullanılmakla beraber, zamanla laboratuvar tetkikleri ve klinik çalışmalar için de faydalı hale gelmiştir. Alınan örnekteki DNA’nın analizine dayanan bu yöntem, günümüzde viral ve bazı bakteriyel enfeksiyonların tespitinde de kullanılmaktadır. Alınan örneğin ısı yoluyla ayrıştırılmasına dayanan PCR testleri, günümüzde COVID-19 enfeksiyonunun tespitinde hızlı, güvenilir ve kolayca uygulanabilen bir yöntemdir.

 

 

Testler, alınan örnekte virüse ait genetik materyalin tespiti için kullanılır. Testin yapılması için kişilerin burun ve boğaz bölgesinden uzun bir çubuk yoluyla sürüntü alınır ve bu örnek analiz edilmek üzere laboratuvara gönderilir. Sonuçlar, yoğunluğa bağlı olarak 24 saat ile 3 gün aralığında çıkar. Laboratuvarda yapılan analizde, test edilen kişinin RNA örneğinde SARS-COV-2 RNA’sı olup olmadığının analizi yapılır.

 

çankaya covid testi,çankaya covid testi hizmeti,çankaya covid testi işlemleri,çankaya covid testi uygulaması,çankaya covid testi fiyatları,çankaya evde covid testi,çankaya evde covid testi hizmeti,çankaya evde covid testi işlemleri,çankaya evde covid testi uygulaması,çankaya evde covid testi fiyatları,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014