Glutatyon Tedavisi
Glutatyon Tedavisi

Glutatyon Tedavisi

 

Glutatyon, üç aminoasitten oluşan (glutamat, sistein, glisin)  bir tripeptitdir. Vücutta doğal olarak bulunur.

 

Glutatyonun vücuttaki seviyesi önemlidir ve yaşam süresi ile bağlantılıdır. İlerleyen yaşla birlikte ve çeşitli faktörler vücut glutatyon seviyesini azaltmaktadır.

 

Glutatyon Seviyesi Neden Önemlidir ?

 

Glutatyon, organ ile dokuları serbest radikallerin yol açtığı zararlı etkilerden koruyan ve birçok kronik ve dejeneratif hastalığın engellenmesinde mühim role sahip, vücudun en güçlü antioksidan aminositidir. Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve enflamasyonun kontrolü için glutatyon düzeyleri yüksek tutulmalıdır. Bu durumda glutatyon takviyeleri azalmış olan glutatyon sevilerini artırabilmektedir.

 

Ağızdan alınan takviyelerin etkisi sınırlı olmaktadır, yeterli ve tatmin edici bir takviye damar yolundan uygulamalarla sağlanmaktadır.

 

Glutatyon Faydası Nedir ?

 

Glutatyon; güçlü bir antioksidandır ve serbest oksijen radikallerini etkisiz hale getirir. Böylelikle vücudunuzu zararlı etkilerden korur ve hücrelerin zarar görmesini engeller,Glutatyon bağışıklık sistemini destekler, enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci artırır,Antienflamatuardır; İnflamasyon vücudunuzun hasara karşı oluşturduğu yanıttır. Kısa vadede bu tepki koruyucuyken sürekli hale gelirse bedeninize hasar vermeye başlar.Fibromiyalji ve kronik yorgunlukta etikli olduğunu gösteren çalışmalar mevcuttur,Tip 2 diyabet ve insülin direncinin zararlı etkilerini azaltabilir, karaciğer yağlanmasını geriletebilir,Onarıcı etkisi sayesinde daha genç ve canlı görünen bir cilt sağlar. Cilt beyazlamasına yardımcı olur,Alzheimer ve parkinson hastalıklarında mevcut tedaviye destek sağlar,

Vücutta biriken ağır metallerin temizlenmesini sağlar.

 

Glutatyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

Glutatyon tedavisinin en etkili ve doğru uygulama yöntemi, intravenöz (damardan) serum ile gerçekleştirilen yöntemdir.

İlacın vücuda sağlayacağı yarar intravenöz uygulama ile maksimuma çıkar.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014